YouTube Özel URL Oluşturma

Her ne amaçla olursa olsun bir YouTube kanalı sahibiyseniz ve kanalınızı daha iyi bir seviyeye taşımakla ilgileniyorsanız, YouTube kanalınıza, özel URL adı verilen bir web adresi oluşturmanız iyi bir başlangıç olacaktır. Kanalınıza özel URL oluşturmanın faydaları; kullanıcıların kanalınıza daha kolay ulaşması, kanalınızın profesyonel bir görünüme kavuşması ve paylaşım için akılda kalıcı olmasıdır. Kişisel veya ticari olarak YouTube'da varlık gösteriyorsanız, amacınız ister hobi ister iş olsun, kalıcı ziyaretçi alabilmek ve fark yaratmak için kanalınıza özen göstermelisiniz. Kanalınızı özelleştirmek adına küçük ama önemli bir detay olan YouTube URL oluşturma detaylarını, gerekliliklerini ve nasıl yapıldığını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

YouTube kanalınızı açtığınızda size bir kanal adresi yani url'si verilir. Bu adres https://www.youtube.com/channel/uzunbirkod şeklindedir. Bu bağlantı adresi ile kanalınızı paylaşmak ve tanıtmak oldukça zordur. Aynı zamanda güzel de görünmez. Bu sorunu kanalınıza ait olan özel bir URL adresi oluşturarak çözüme kavuşturabilirsiniz. YouTube özel URL adresinin faydalarını gerçekten göreceksiniz.

YouTube özel URL oluşturmak için gerekenler

YouTube, kanalınıza özel URL bağlantısı vermek için bazı koşulların sağlanmasını istiyor. Özel URL oluşturabilmek için öncelikli olarak kanalınızın bu işleme uygun olması gerekiyor. YouTube kanalımızın özel kanal bağlantısı uygunluğu için gerekenleri aşağıda sıraladık;

  • En az 100 aboneye sahip olması,
  • En az 30 günlük olması,
  • Kanal simgesi olarak bir fotoğrafa sahip olması,
  • Kanal resminin yüklenmiş olması,

Yukarıdaki koşulların en az bir tanesini sağlayamadığınız takdirde kanalınız için özel URL oluşturma hakkını elde edemezsiniz. Bütün bu şartları karşılıyorsanız, YouTube size özel URL bağlantını oluşturma linkini açacaktır.


#youtube #youtube özel url #youtube özel url oluşturma #özel url oluşturma #youtube kanalı ayarları #youtube kanalı özelleştirme #youtube özelleştirme #kanal özel url alma #youtube özel url alma