Instagram reklamları neden onaylanmıyor? sorusunun pek çok cevabı vardır. 

Instagram, sosyal medya platformları içerisinde en popüler ve en çok kullanıcısı olan platformlardan biridir. O nedenle Instagram reklamları da oldukça önemlidir. Markalar, daha geniş kitlelere ulaşmak için Instagram reklamlarına çok önem verir. Ancak bazı durumlarda reklamlar uygun şartları taşımadığı için yayınlanmıyor. Bu sorunun temeli platformun reklam ilkeleridir. Instagram reklamlarının neden onaylanmadığını anlamak için öncelikle platformun reklam ilkelerini bilmek gerekiyor.

Instagram Reklam İlkeleri Nelerdir?

Intagram reklamlarının onaylanmamasına neden olan reklam ilkelerini şöyle sıralayabiliriz:

1- Irk

Instagram’da herhangi bir ırkı dışlayan, küçümseyen gönderilerin paylaşılması, platform algoritması tarafından kesinlikle kabul edilmiyor. Irkçılık faaliyetleri tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi Instagram uygulamasında da tamamen yasaklanmıştır.

2- Alkol, Sigara ve Uyuşturucu ile İlgili Ürünler

Instagram reklamlarının onaylanmaması reklamlarda uyuşturucu, alkol ve sigara gibi ürünlere yer verilmesinden de kaynaklanabiliyor.

3- Yetişkin İçerikler

Cinsel içerik içeren reklamlar da aynı şekilde Instagram algoritması tarafından onaylanmıyor. Görselinde cinselliği çağrıştıran ve çıplaklık olan reklamları Instagram yayınlamıyor.

4- Şiddet İçeren Görsel ve Videolar

İçerisinde şiddet barındıran, kötü ve şok edici içerik bulunduran görseller ve videolar da Instagram tarafından onaylanmaz.

Nefret Söylemlerinin Yer Aldığı İçerikler

Hazırlanan reklam içeriklerinde nefret söylemi bulunuyor ise reklamın yayınlanmasına izin verilmez.

5- Yasaklı Konulara Yer Vermek

Silah ve türevlerinin yer aldığı reklamlar, yasadışı eylemlerin öne çıkartılmak istendiği reklamlar Instagram sponsorlu reklamların onay almamasına sebep olur. 

6- Ürün ve Markaların Doğru Yansıtılmaması

Oluşturulan reklamın marka ve ürünü doğru şekilde yansıtması gerekiyor. Instagram, kullanıcıları yanıltacak içerikler için reklamları kesinlikle onaylamaz.

Instagram Reklamlar Onaylanmıyor

Instagram reklamları, ürün ve hizmetlerin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan önemli bir araçtır. Instagram sponsorlu reklamlar sayesinde pek çok marka ve işletme daha çok kullanıcıya ulaşırlar. Yeni müşterilerle etkileşim sağlamada en önemli etkenlerin başında gelen Intagram reklamlarının onaylanmama sorunu işletme ve marka sahiplerini normal olarak üzüyor. Instagram reklam onaylanmama hatası ile karşılaşmamak adına platformun reklamlarla ilgili belirlediği ilkeleri çok iyi bilmek gerekiyor. "Reklam onaylanmadı" problemiyle karşılaşmamak için platformun reklamlarla ilgili belirlediği kurallara maksimum dikkat edip sonrasında doğru bütçe belirlemek çok önemlidir.

Instagram reklamları;

  • Yeni müşteriler kazanmak,
  • Marka ve işletme değerini yükseltmek,
  • Gelirleri arttırmak için çok önemlidir.

Instagram reklamlarının onaylanmaması konusu sadece reklam ilkeleriyle alakalı olmayabilir. Ödemelerle ilgili sorunlar yaşanması halinde de reklamlar onaylanmayabilir. Instagram reklamlarının ödemeleri karttan yapıldığı için kart limitinizin yeterli olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Instagram reklamlarının onaylanıp onaylanmadığı, reklamın verilmesinden 24 saat sonra belli oluyor. Genellikle reklam verildikten sonra 24 saat içinde Instagram tarafından cevap geliyor.

#instagramreklamonaylanmamasorunu #instagramreklamonaylanmiyor #instagramreklamları #instagramreklamonaylatma #instagramsponsorlureklamlar